Nyugdíjba vonult egy siker típus
Egy kis történelem
A HP nyugdíjazta a több évig piacon tartott Q2612a tonerjét. Ezzel egy sok éves hagyomány megszakításának a második lépését tette meg: az egyre kisebb kazetták gyártása tovább folytatódik.
A korábbi legkisebb festékkazetták éveken keresztül 2500 lapot bírtak (szabványos oldara számolva, bővebbet az Online tanfolyam megfelelő leckéjében).
A 06A kazetta a legendás 5L, 6L modellekben szolgált 2500 lapos kapacitással, amelyek sok helyen még most is, közel 15 éve működnek.
Ezt váltotta a 92A, a Laserjet 1100 modellel, ami akár kétszázezer lapig is képes volt működni (láttam ilyen számláló állást, el is tettem magamnak egy ilyen tesztlapot). Kapacitása szintén 2500 lap volt.
A sorban a következő a 15A kazetta volt, ami szintén 2500 lapot tudott nyomtatni és széles termékcsalád épült rá.
Egy hagyomány vége: győzött a profit
A 2500 lapos kapacitás hagyományát tehát 12A kazetta szakította meg a maga 2000 lapos teljesítményével.
Erre a kazettára is egész gépcsalád épült: laserjet1010, laserjet 1018, laserjet 1020, laserjet 1022 és több multifunkciós gép is.
A megjelenésekor bizony nagy volt a felszisszenés a szakmában: ezt is meg lehet tenni, kétezer lap kapacitással egy tonert legyártani?
Az új trend folytatódik
Nos, azóta ismét fordult egyet a világ és a termék kiöregedett, megjelent helyette az utódja.
Az utód a CB435 és 436 típusú kazetta. A 35A a nyomtatókban szolgál, a 36A a multifunkciós gépekben.
Ez a kazetta két új negatív csúcsot is felállított:
- A fekete, kis tonerkazetták között ez a legkisebb kapacitású: 1500 lap a névleges teljesítménye.
- Az új kis fekete lézernyomatókat most először starter kazettával adta ki a gyártó. Ez annyit jelent, hogy a gépel kapott kazetta 700 (!) lapot képes kinyomtatni.
Egy aranyszabály megdőlt!
Ezt is sikerült megérnem: a tintasugaras nyomtatóm patronja többet bír, mint egy lézer toner: a gyártó (szintén HP) 870 lap teljesítményre kalibrálta ezt a patront.
Azt már csak zárójelben merem mondani, hogy ezt a kapacitást a saját patronunkkal a CB435 toner árának töredékéért tudom szállítani.
Ezzel a gépcsaláddal és kazettával megdőlt az a sok éves gyakorlat, ami szerint a tintasugaras nyomtató drágábban üzemel, mint a lézer.
Persze a megdőléshez két kitételt hozzá kell tenni:
- A megfelelő tintasugaras nyomtató
- A megfelelő tintapatronnal
képes olcsóbban dolgozni, mint egy lézer!
Ezek után tehát még többször fogom feltenni a kérdést a konkrét igénnyel vagy csupán érdeklődéssel hozzám fordulóknak: Mire akarja használni a nyomtatóját? Mit és mennyit fog nyomtatni?
A vásárlásnál Ön istájékozódjon, megéri!
Ha nem tudja, mit kell megkérdezni és meg nem tette: iratkozzon fel minél hamarabb a Online Tanfolyamra, most még többet nyerhet…vagy veszíthet!
Ha esetleg Önnek még a “jó öreg” 2612A tonerre van szüksége, itt egy kattintással megrendelheti.
2010. július 15. @ 14:19
Nekem van egy jó régi Lexmark z 700-as nyomtatóm. Már kezdek bajba jutni, mert nem találok hozzá patronokat. Az Önök listájában sem találtam.
Van egy másik, Lexmark X 1270-es multifunkciós gépem. Egyre több gondom van a festék utánpótlásával. Ezt a típust sem találtam az Önök oldalán.
Ha esetleg ebben kaphatnék egy kevés infót, mit tehetek, hogy három nyomtatás után ne írja ki, hogy kevés a festék stb, ha mostanában egyre kevesebbet is használom őket.
Köszönettel: Zsuzsanna
2010. október 20. @ 17:14
Kedves Zsuzsa!
Sajnos semmi jó hírrel nem szolgálhatok: ezekhez a típusokhoz nem tudunk utángyártott festéket adni és nem is várható, hogy később nálunk megjelenik hozzá. Sajnos amennyire kevés fogy ebből a típusból, annyira nehéz a patron megfelelő minőségű feldolgozása, mi be sem tudtuk vállalni azt a fajtát úgy, hogy az általunk elvárt hibaszázalékon belül maradjon.
Ha keveset használja, akkor meg kell békülnie a gyári festék használatával, ha pedig valamiért megnőne a felhasználás, akkor lehet, hogy érdemesebb egy másik, “festékbarátabb” típus mellett letennie a voksát.
Sajnálom, hogy nem tudtam job hírekkel szolgálni…
2010. november 30. @ 15:35
Első nyomtatóm egy canon i450-es volt, a második egy ip1500, akkor még a patronhoz vettem nyomtatót, a patron ára jó volt, mindkét nyomtató bőven kidolgozta az árát.
Első nyomtatót sokáig nem használtam, beszáradt, szervizben adtak volna hozzá egy fejet, majdnem 2x amennyibe a nyomtató került. Itthon kitisztítottam, és pár még jó pár oldalt kidolgozott nekem, majd a mechanika tönkre ment 🙁 ekkor vettem utódját az ip 1500-at kevesebb egy év alatt sikerült tönkretenni a fejet, mert állítólag túl sokat nyomtattam (9800 oldal körül), de kicserélték garanciába és a másik fej is bírt 9200 oldalt, közben a régi nyomtató fejet is használtam.
A használt patronok Q-print fekete és színes volt, papír gyanánt Canon és Xerox-t használtam, amit féláron tudtam beszerezni nagyobb tételben.
A fejek körülbelül 27 000 oldalt bírtak ki, a két nyomtató teljes költsége kb 33800 Ft volt.
Nagyrészt fekete nyomatokat készítettem velük, persze a színes is volt. Nagyrészt szakdolgozatokat és házi dogákat, tételeket és néha puskát nyomtattam vele.
A vásárolt patronok értéke 50-60 000Ft körül lehetett, az üres patronok most is megvannak.
A papír költségem 500Ft/ 500 as csomag Canon és Xerox esetében, már sajna nem tudom ilyen jó áron beszerezni, de akkor nagy készletet raktároztam be.
A nyomtatási árak fekete fehér(5% telítettség) 10 Ft(versenytársé 25Ft) színes esetén(5% telítettség) 25Ft volt a konkurencia 200Ft os költségéhez képest.
A 27000 oldalt ha számolom 20 000 eladásra ment ami komoly bevételeket(200-250000Ft körül) jelentett. Miután az utolsó fej is bemondta az unalmast a két nyomtatót alkatrészként vaterán eladtam 2300 és 4000Ft ért.
Nekem elég jó véleményem volt ezekről az utángyártott patronokról, az eredeti patronokkal versenyképtelen lettem volna. A nyomatok minősége nagyon jó, a fényképeket viszont eléggé gyengén nyomták, abból nem is készült sok, de grafikonok és grafikák jó minőségűek voltak.
Jelenlegi nyomtatóm nem túl barátságos áron dolgozik, tervezem vásárolni egy hasonlóan jól dolgozó nyomtatót akár tintásat is esetlegesen CISS rendszerrel.
Tudtok valamit ajánlani?